Biznes

Czy da się wykonywać przelewy z Polski po lepszym kursie?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Wiele osób wykonujących przelewy z Polski za granicę, musi zadowolić się kursami oferowanymi w oficjalnych tabelach bankowych oraz godzić się na wysokie opłaty za pojedynczy transfer. Tymczasem dzięki ustawie o usługach płatniczych, na rynku rozwinęły się specjalistyczne firmy transferowe oferujące szybsze i tańsze transfery, a przede wszystkim transfery pieniężne po znacznie korzystniejszych kursach wymiany złotówek.

Przeciętny Kowalski jeżeli musiał przelać pieniądze za granicę, skazany był głównie na swój bank, któremu zlecał wykonanie przelewu międzynarodowego. Bank pobierając złotówki z konta klienta niestety przeliczał je wg kursu z tzw. tabeli, a więc często wg kursu gorszego, niż ten oferowany przez wyspecjalizowane firmy czy kursu oferowanego w kantorach. Kantory jednak nie zawsze są najlepszym rozwiązaniem, ponieważ aby dokonać przelewu zagranicznego, najpierw należałoby wypłacić złotówki z własnego konta, pójść z nimi do kantoru, tam przewalutować złotówki, a następnie wpłacić walutę z powrotem na własne wyodrębnione konto walutowe i z niego zlecić międzynarodowy przelew.

Czytaj też:  Dassler kontra Dassler, czyli burzliwa historia rywalizacji Adidasa i Pumy

FXCity.pl

Osobiście już kilkukrotnie skorzystałem ze znacznie prostszego i korzystniejszego rozwiązania. Zarejestrowałem się na stronie fxcity.pl i po zalogowaniu się do swojego panelu klienta, otrzymałem dostęp do doskonałych kursów wymiany. Teraz bezpośrednio z panelu klienta mogę dokonywać zlecenia przelewu za granicę. Ostatnim krokiem jest zalogowanie się do własnego konta bankowego i przelanie złotówek na konto FX City. Jak widać, wszystko można zrobić bez wychodzenia z domu i biegania po kantorach.

Poniżej zamieszczam przykładowe kursy FX City vs kurs z tabeli banków według stanu na dzień 21.03.2019 godz. 14:00

FX CITY

PKO BP

PEKAO SA

Para

Kupno

Sprzedaż

Kupno

Sprzedaż

Kupno

Sprzedaż

GBP/PLN

4,9351

4,9407

4,8231

5,0704

4,8067

5,1453

EUR/PLN

4,2789

4,2821

4,1753

4,3895

4,1376

4,4265

NOK/PLN

0,4441

0,4454

0,4307

0,4528

0,4267

0,4568

Czytaj też:  Nigeryjski przekręt wciąż trzyma się mocno

Przykład: robiąc przelew z Polski do Wielkiej Brytanii na kwotę 2 000 funtów, korzystając ze specjalistycznego serwisu FX City zamiast np. banku PEKAO SA, możemy zaoszczędzić ponad 400 zł na jednej tylko transakcji.

PIS – Payment Initiation Services

W niedalekiej przyszłości będzie można pominąć krok logowania się do banku w ostatnim etapie dokonywania płatności, ponieważ znowelizowana ustawa o usługach płatniczych (tzw. PSD II) wprowadza zupełnie nowy rodzaj usługi płatniczej jaką jest – usługa inicjowania płatności (tzw. payment initiation services – PIS). Nowa usługa pozwoli FinTechom na zainicjowanie w imieniu użytkownika (za jego zgodą) przelewu określonej kwoty i zlecanie transakcji bezpośrednio na rachunek odbiorcy (np. sklepu internetowego). Nowa usługa może okazać się konkurencyjna cenowo dla dotychczasowych płatności kartowych obsługiwanych przez agentów rozliczeniowych

Oszczędność czasu

FX City jest nową marką handlową England.pl Sp. z o.o. Spółki, która dotychczas specjalizowała się tylko w przelewach pomiędzy Wielką Brytanią a Polską. Spółka England.pl jest nadzorowana przez KNF i dzięki paszportowaniu swoich usług na wszystkie kraje Unii Europejskiej, stopniowo wprowadza usługę przekazów pieniężnych na kolejne rynki europejskie. Czas transferów wynosi średnio od 30 minut do kilkunastu godzin roboczych (w zależności od kraju i banku odbiorcy), ale co najważniejsze oferowany jest naprawdę konkurencyjny kurs wymiany.

Czytaj też:  Oszust w mundurze, który ujmuje za serce i za kieszeń

Dokładnie taki sam mechanizm i te same zalety są nie tylko przy przelewach z Polski, ale również przy przelewach z innych krajów UE do Polski np. przelewach z Niemiec do Polski, z Holandii czy z Norwegi do Polski. Śmiało mogę polecić nową usługę FX City, mój wczorajszy przelew z Polski do Anglii dotarł na konto odbiorcy w UK w ciągu zaledwie 14 min 🙂

Romek Remus

Never give up!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!