Lifestyle Podróże Technologie

#ZostańWDomu i spędź czas z e-kulturą

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Koronawirus zatrzymał nas w domach. Uniemożliwił podróżowanie, wyjścia na koncerty, do kina, teatru, do galerii i opery. Jednak nie oznacza to, że całkiem musimy rezygnować z kontaktu ze sztuką i wydarzeniami kulturalnymi.

Wiele centrów kultury umożliwia dostęp do swoich zasobów online – dzięki temu możemy zwiedzić Pompeje, zrobić wirtualną wycieczkę po muzeach Rzymu, Nowego Jorku czy Berlina, poznać perełki współczesnego designu, a także obejrzeć Traviatę prosto z The Metropolitan Opera. Wszystko to nie ruszając się z domu, wygodnie siedząc na swojej kanapie.

Ofertę online ponad 500 najbardziej znanych muzeów i galerii można zobaczyć na stronie Google Arts & Culture (https://artsandculture.google.com/) – zachęcamy do buszowania w tych zasobach na własną rękę.

Możecie się też zdać na nasz wybór:

British Museum, Londyn: https://britishmuseum.withgoogle.com/

Czytaj też:  Jesteśmy dumni z dokonań członków ekipy GG

Na wirtualnej trasie zwiedzania muzeum znajdziesz setki artefaktów z różnych rejonów świata i okresów historycznych.

Muzeum Guggenheima, Nowy Jork: https://artsandculture.google.com/streetview/solomon-r-guggenheim-museum-interior-streetview

Słynne spiralne schody i masa dzieł sztuki stworzonych przez impresjonistów, postimpresjonistów i twórców sztuki nowoczesnej dostępne dzięki funkcji Street View.

Muzeum Pergamońskie, Berlin: https://artsandculture.google.com/entity/pergamon/m05tcm?hl=en

Jako jedno z największych muzeów w Niemczech, Pergamon ma wiele do zaoferowania – nawet jeśli fizycznie nie możesz tam być. Znajduje się tu wiele starożytnych artefaktów, w tym Babilońska Brama Ishtar  i oczywiście Ołtarz Pergamoński.

Muzeum Van Gogha, Amsterdam: https://artsandculture.google.com/partner/van-gogh-museum?hl=en

Znajduje się tu największa kolekcja dzieł Vincenta van Gogha, obejmującą ponad 200 obrazów, 500 rysunków i ponad 750 osobistych listów.

Luwr, Paryż: https://www.louvre.fr/en/visites-en-ligne

Jedno z największych muzeów na świecie, znajdują się tu zbiory liczące około 300 000 dzieł sztuki od czasów najdawniejszych po połowę wieku XIX, w tym te najsłynniejsze: stela z kodeksem Hammurabiego, Nike z Samotraki, Wenus z Milo, Mona Lisa Leonarda da Vinci.

Czytaj też:  1000 głów Jean-Pierre’a

Muzeum Salvadora Dalí, Figueres: https://www.salvador-dali.org/en/museums/dali-theatre-museum-in-figueres/visita-virtual/

Muzeum Salvadora Dalí  jest największym surrealistycznym obiektem na świecie. Znajduje się w dawnym Teatrze Miejskim, XIX-wiecznej budowli zniszczonej pod koniec hiszpańskiej wojny domowej. Na jego ruinach Dalí postanowił stworzyć swoje muzeum.

I wspomniana wirtualna wycieczka po Pompejach: https://artsandculture.google.com/streetview/pompeii/DQHczKZUoHnwiQ

Wielbiciele designu dużo interesujących informacji i zdjęć znajdą na stronie Swedish Design Museum https://swedishdesignmuseum.com/, w zasobach online Design Museum w Londynie https://designmuseum.org/exhibitions/past-exhibitions i na stronie Guide To Polish Design https://designguide.pl/, gdzie można zapoznać się z dorobkiem polskiego designu na przestrzeni ostatnich 100 lat.

Miłego zwiedzania! A może widzieliście coś spoza tej listy wartego polecenia? Dajcie znać w komentarzach.

Aleksandra Laudańska

Tropicielka trendów, entuzjastka futurologii i innowacji technologicznych. Animatorka facebookowej społeczności „Agefree – wolni od metryki”.

3
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Kasia lesnikowskaKasia lesnikowskaAleksandra Laudańska Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kasia lesnikowska
Kasia lesnikowska

Cześć ja jestem szczesliwa

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!