download-banner download-banner
GG news

Nowy format reklam w GG

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

W marcu wprowadziliśmy nowy format reklamowy – reklamy wideo. Wyświetlane są one użytkownikom korzystającym z GG na telefonach z Androidem podczas używania funkcji ruletki.

Podejmując decyzję o poszerzeniu oferty dla reklamodawców, mieliśmy również na uwadze to, aby dodatkowe reklamy nie były uciążliwe dla użytkowników komunikatora.  Pierwsza reklama wyświetla się po 30. losowaniu, a następne pojawiają się co 15 losowań. Im więcej spotów obejrzy użytkownik, tym dłużej może losować bez przerw na reklamę. Może również otrzymać 15+10 bonusowych losowań, jeśli reklamę obejrzy zanim licznik dojdzie do zera.

Po początkowych głosach niezadowolenia, użytkownicy GG przestali protestować. Wyjaśniliśmy, co kierowało nami przy wprowadzaniu tej nowości: dzięki reklamom możemy wprowadzać nowe  funkcjonalności do GG i ulepszać komunikator. Po raz kolejny okazało się, że społeczność GG jest silnie związana z komunikatorem – chce, żeby był ulepszany, a jednocześnie docenia naszą strategię otwartej komunikacji i przejrzystości działań.

Czytaj też:  Masz smartfon Huawei? Czy teraz będzie nadawał się tylko do kosza?

Korzystanie z darmowych aplikacji wiąże się z obecnością w nich reklam – od tego nie uciekniemy, jeśli GG ma pozostać bezpłatne. I tak mocno ograniczyliśmy wyświetlanie reklam, bo gdy kupiliśmy GG, było ich stanowczo za dużo.

Z czasem wprowadziliśmy też abonamenty, dzięki którym – po uiszczeniu symbolicznej opłaty – użytkownicy telefonów z Androidem mogą reklamy wyłączyć. Dotyczy to także reklam wideo. Wygląda jednak, że nowy format jest na tyle atrakcyjny dla użytkowników, że reklamy są oglądane.

Aleksandra Laudańska
Autor

Tropicielka trendów, entuzjastka futurologii i innowacji technologicznych. Animatorka facebookowej społeczności „Agefree – wolni od metryki”.

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
GGAleksandra LaudańskaUżytkownikGG Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
UżytkownikGG
UżytkownikGG

Połowa profili z ruletki to erotyka, jednak nikogo nie da się poznać.
Nie zgodzę się z tym, że społeczność jest silnie związana z GG, jasne, to było kiedyś, a teraz to czysta erotyka, wylęgarnia chorych ludzi.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!