Biznes GG news

Konto firmowe czyli Wizytówka firmy na GG

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Przez 20 lat działania komunikatora GG aż do dzisiaj, firmy chętnie z niego korzystają. Świetnie sprawdza się w przypadku pracy zdalnej, jako narzędzie do szybkiej i bezpiecznej komunikacji z pracownikami, klientami czy studentami. 

Dotąd firmy zakładały na GG konta takie same, jak osoby prywatne. Teraz mają możliwość zarejestrowania konta firmowego, w którym zamieszczą swoje dane teleadresowe, odnośnik do witryny internetowej, obszerny opis działalności a nawet zdjęcia. Takie konto na GG, to Wizytówka firmy, sklepu internetowego czy danej usługi na GG.

                   

Wizytówka Sklepu na stronie gg.pl

Na grafice powyżej tego nie widać, ale z Wizytówki bardzo łatwo skontaktować się firmą. Kontakt ułatwia automatycznie zaimplementowane w prawym dolnym rogu, okienko live chata GG.  Od razu podpowiadamy, że jeśli obawiasz się, że nie zawsze będziesz mógł odpowiedzieć na bieżąco, wystarczy, że ustawisz status Zaraz wracam i odpowiesz w dogodnym dla Ciebie czasie. Wszystko zapytania zapiszą się również w archiwum (o ile nie wyłączysz takiego zapisu).

Jak prezentują się online uzupełnione Wizytówki?

✅ Sklep GG | GG Messenger
England.pl | GG Messenger

Konto firmowe/Wizytówka może zostać założone jako zupełnie nowe, ale można również przekształcić swoje zwykłe dotychczasowe konto. W ten sposób zachowasz swój numer GG, listę kontaktów, archiwum rozmów, po prostu wszystko.

Rejestracja odbywa się w aplikacji desktopowej oraz w wersji przeglądarkowej GG na stronie gg.pl, przekształcenia można dokonać także na wersjach mobilnych GG.

Czytaj też:  Czas na #shoppinGG!

Poniżej pokażemy Ci jak założyć, oraz jak przekształcić zwykłe konto w konto firmowe.
Zalecamy aby kontem firmowym, czyli Wizytówką firmy był numer GG, który należy do osoby która najczęściej kontaktuje się w Twojej firmie z klientami. Np. do asystenta lub do właściciela. Ważne również, aby status konta w dni i godziny robocze, był ustawiony na Dostępny lub Zaraz wracam. Jeśli użyjesz wersji desktopowej GG, aplikacja automatycznie się włączy i nie będziesz musiał pamiętać o uruchomieniu GG. To wersja która jest najczęściej używana w firmach. Czerwone non stop słoneczko mogłoby oznaczać, że firma nie działa.

 

Załóż konto firmowe


Jak założyć darmowe konto firmowe w GG?

Wystarczy kliknąć > Zarejestruj się i wykonać kolejne kroki.

Jak przekształcić zwykłe dotychczasowe konto, w konto firmowe?

  • W wersji desktopowej oraz przeglądarkowej GG, wystarczy wejść w > Menu > Ustawienia > Profil > Zmień konto na firmowe
  • Aplikacja mobilna z systemie Android wystarczy kliknąć w zdjęcie profilowe > trzy kropeczki po prawej stronie na górze > Edytuj > Zmień konto na firmowe
  • System iOS  wystarczy kliknąć w zdjęcie profilowe > Edytuj > Zmień konto na firmowe

gg-konta-firmowe-fxcity_plFot. Podgląd profilu firmowego w Katalogu publicznym. Wersja desktopowa GG.

W katalogu publicznym jest możliwość wyszukiwania samych profili firmowych w tym celu wystarczy zaznaczyć ikonkę teczki. Nie pozwól aby w wynikach wyszukiwania zabrakło Twojej firmy. 

Na Wizytówce każdej firmy w GG, preinstalujemy przycisk GG Czata. Czat, umieszczony w prawym dolnym rogu ma ułatwić pierwszy kontakt z firmą. Czata można w każdej chwili samodzielnie wyłączyć  wchodząc w:
Ustawienia>>GG Czat. Polecamy zostawić ten przycisk, dzięki niemu potencjalny klient nawet jeśli nie jest zalogowany do GG będzie mógł zapytać o Twoją ofertę.

Czytaj też:  Wracają rozmowy audio-wideo!

Widok przykładowego konta firmowego w wyszukiwarce na stronie gg.pl

 

 

Wszystkie konta firmowe tzw. Wizytówki będą widoczne w katalogu publicznym GG po ich uprzedniej weryfikacji. Wyszukiwarka samych firm działa na każdym urządzeniu (z wyjątkiem iOS ) – wystarczy zaznaczyć ikonę teczki, wpisać nazwę szukanej firmy lub jej numer GG. Można również wpisać miasto i poznać firmy z naszej okolicy.

Czytaj też: Jak ułatwić wyszukanie oferty Twojej firmy w GG  

Istotna informacja dla przedsiębiorców: profil firmowy powinien być jeden. Konto firmowe to Wizytówka Twojej firmy, ewentualnie oddzielnie jej oddziałów czy różnych usług.
Numer GG w dalszym ciągu posłuży do komunikacji z klientami, kontrahentami i załogą, więc z punktu samego użytkowania konta nic się nie zmieni. Zmianę widać przede wszystkim w podglądzie profilu.

Pamiętajmy, że wykorzystując komunikator GG do pracy zdalnej dla pracowników zakładamy konta osobiste, tworzymy grupy lub rozmawiamy indywidualnie. Wysyłamy linki, zdjęcia i pliki do dedykowanej osoby lub do grupy osób. Konto firmowe może należeć np. do szefa lub szefa działu obsługi klienta. Do tego numeru może odezwać się potencjalny klient.

Czytaj też:  Mam GG! Co dalej?

Dlaczego warto założyć konto firmowe?

GG to największy polski komunikator i wygodne, niezawodne narzędzie, które zapewnia szybką i sprawną komunikację. Wiele firm  wciąż używa GG, zarówno do komunikacji zewnętrznej, jak i wewnętrznej.

Wizytówkę firmy najwygodniej uzupełnić po zalogowaniu do wersji webowej GG, na stronie gg.pl  Menu/ Ustawienia/ Profil a zdjęcia dodajemy w zakładce Galeria.

Teraz, każda firma korzystająca z GG ma możliwość przedstawić się w opisie działalności i zainteresować potencjalnego klienta swoją ofertą, tym samym GG może stać się platformą do pozyskiwania nowych klientów.

Jednocześnie widok numeru GG w danych kontaktowych firmy na jej stronie internetowej budzi bardzo pozytywne skojarzenia. Miliony Polaków mają wiele dobrych wspomnień związanych z komunikatorem Gadu-Gadu i duży sentyment do – odradzającego się na ich oczach – kultowego brandu.

Jak zainstalować darmowego Live Chata GG na stronie internetowej?

Jak otrzymywać wiadomości od potencjalnych klientów?

Wiadomości od osób nieznajomych, potencjalnie zainteresowanych Twoją usługą zawsze dotrą, wystarczy zaznaczyć odpowiednie checkboxy w ustawieniach na koncie: Ustawienia/Prywatność >> Przyjmuj wiadomości od nieznajomych ☑

 

Załóż konto firmowe

Co poprawić? O co wzbogacić?

Wasze uwagi są dla nas bardzo cenne dlatego prosimy o pozostawienie ich w komentarzach pod artykułem. Z góry dziękujemy. 💛

Aleksandra Laudańska

Tropicielka trendów, entuzjastka futurologii i innowacji technologicznych. Animatorka facebookowej społeczności „Agefree – wolni od metryki”.

40
Dodaj komentarz

avatar
18 Comment threads
22 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
26 Comment authors
ApiportalRobertRobertProEliteGG Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Apiportal
Apiportal

Czy istnieje możliwość zrobienia live chata do wydarzenia na żywo tak jak w Youtube live?
Gdzie widać zadawane pytania i można je moderować?

ProElite
ProElite

Dobra opcja, niezawodny komunikator i intuicyjny dla klientów. Myślę, że przydałby się na https://sklep.proelite.pl/ ludzie lubią zapytać o szczegóły jeśli chodzi o chemię do mycia i czyszczenia samochodów, piany aktywne mają często skomplikowane sposoby użycia, więc można od razu wyjaśnić co i jak.

piotr
piotr

tak

iTX
iTX

Uważam że komunikator nigdy nie zawodził w działaniu, i to jest jego atut. trochę pracy i nadal może być świetny
Pozdrawiam

Pablo
Pablo

Licznik odwiedzin (wyszukiwania) po nazwie firmy. Raczej każdy chciałby wiedzieć czy to ma sens. Po roku, jak się okaże, że wyszukiwano tylko 1 raz, to bez sensu dalej się w to bawić. Konieczna możliwość wykonania połączenia głosowego, wysłania pliku (oferta, faktura, etc.), konieczna opcja przypomnienia lub powiadomienia nadawcy, że odbiorca nie odczytał jeszcze wiadomości (nie muszę chyba tłumaczyć dla czego), terminowanie firm w profilach branżowych (elektryczna do elektrycznej, medyczna do medycznej) i możliwość wyszukiwania firm po branży i lokalizacji (np. elektryczna, Wrocław i okolice). I jedna uwaga: IT to zbyt ogólnie. Musi być np. IT_programowanie, IT_ISP, IT_sprzęt-aktywny, IT_sieci-budowa, IT_sieci-eksploatacja, IT_komputery,… Czytaj więcej »

Pete
Pete

A za chwilę się okaże, że za konta firmowe trzeba płacić. Podziękuję.

Mateusz
Mateusz

Jaką branżę mam wybrać, gdy nie ma tak podstawowej, jak sprzedaż i handel?

Pittbul
Pittbul

Nie chce być nie miły bo bardzo lubię GG, ale największym komunikatorem jest Facebook/Messenger

Niuniek
Niuniek

Emotki zmiencie bo mają z 20 lat

Nick
Nick

Jeszcze tylko algorytm który będzie blokować konta ludzi z k… na profilowym, boty, i konta które sprzedają zdjęcia.
Kiedyś były też gry na gg, fajnie jakby wróciły, no i oczywiście, to jesr komunikator więc pora dodać możliwość dzwonienia!
Ah no i opis! Dajcie tam jakiś licznik który mówi ile znaków można wpisać.
Jest mnóstwo rzeczy które można wprowadzić do apki gg żeby milej się jej używało, małymi kroczkami i dacie rade!

www
www

Dodajcie jakiegoś bota na własnym serwerze, który miałby przypominanie. Kiedyś było tyle botów.

Woytek
Woytek

Moglibyście popracować nad wyświetlaniem linków w widgecie na stronie. Link jest obcinany do samej domeny, a klient myśli, że został wysłany link do strony głównej. Żeby miniaturę przynajmniej ściągało, kilka znaków po domenie tak jak to jest w aplikacji

Grzegorz
Grzegorz

integracja z kontaktami na Facebooku tez mogłaby być 🙂

Marian
Marian

Moim zdaniem to w GG brakuje …. czatów.

Greg
Greg

Dajcie możliwość wyłączenia reklam w wersji na PC za opłatą. To jest najbardziej potrzebna poprawka, bo strasznie przeszkadzają w pracy i trzeba okienko gg zawsze minimalizować.

Mariola
Mariola

I tak jesteście już bankrutami, więcej osób blokujcie będzie szybciej

Neonowy_gosc
Neonowy_gosc

Nareszcie! Swoją drogą dziwne, że tyle lat nie było tej opcji na GG

ToJa
ToJa

Super, brawo 👏

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!