GG news

Daj się wyszukać – otaGGuj swój profil

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Podobne zainteresowania zbliżają ludzi. Godziny – nomen omen – przegadane z kimś o podobnych zamiłowaniach i upodobaniach mijają niepostrzeżenie. Są nie tylko przyjemne – dają nam odczuć, że nie jesteśmy sami na świecie. Dziś coraz częściej osoby podobne do nas poznajemy w sieci. Czasami fizycznie oddalone tysiące kilometrów, są nam bliskie jak mało kto.

Jak dotrzeć w sieci do tych, którzy lubią to samo, co my, mają podobne zajawki, pasje i namiętności? Można zdać się na los, ale efektywniej będzie użyć odpowiednich narzędzi – na przykład tagów. Które właśnie wprowadzamy do GG.

Tagi pomogą nawiązać kontakt z osobami, z którymi – z dużym prawdopodobieństwem – znajdziemy wspólny język. W przypadku kont firmowych otagowanie ich ułatwi zalezienie firmy, której usług potrzebujemy. Dla użytkowników prywatnych oznacza to jeszcze większą wygodę korzystania z GG. Dla firm – zwiększenie szans na szybsze zdobycie nowych klientów.

Czytaj też:  Wyraź, co czujesz - aż 7 dni wyświetlania Twojego banera w GG!

Jak to działa?

W przypadku profilu prywatnego wpisane tagi nie będą widoczne dla innych osób, jednak będą „pracować w tle”: użytkownicy wpisując tagi w oknie wyszukiwarki w Katalogu Publicznym łatwiej dotrą do osób, które mają je wpisane w swoim profilu. Tagi zostaną również uwzględnione podczas losowania w trakcie korzystania z funkcji Ruletki – w pierwszej kolejności algorytm zasugeruje użytkownikowi osoby o zainteresowaniach najbardziej zbliżonych do tych, które oznaczył na swoim profilu.

Podobnie działa to w przypadku profili firmowych: tagi nie będą widoczne dla innych, jednak użytkownicy wpisując je w oknie wyszukiwarki w Katalogu Publicznym łatwiej dotrą do firm o interesującej ich ofercie.


Czytaj też: Jak pokazać swoją firmę w GG?

Wpisując tagi (może być ich maksymalnie 20) w swoim profilu – prywatnym lub firmowym – należy oddzielić je przecinkami. W przypadku wpisywania tagów do Katalogu Publicznego, trzeba poprzedzić je znakiem #. Można wpisywać same tagi lub mieszać tagi z nazwą i innymi danymi. Dzięki temu łatwiej będzie znaleźć osoby i firmy najbardziej odpowiadające preferencjom użytkownika.

Czytaj też:  Sprawdź, czy możesz być strażakiem

GG przez ostatnie 20 lat nie raz bardzo skutecznie łączyło ludzi, teraz daje możliwość ograniczenia przypadkowości w wyborze nowych kontaktów. Dzięki tagom możemy mieć znajomych takich, jakich chcemy mieć, a niekoniecznie takich, jakich ześle nam Los.

Aleksandra Laudańska

Tropicielka trendów, entuzjastka futurologii i innowacji technologicznych. Animatorka facebookowej społeczności „Agefree – wolni od metryki”.

3
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
PiłkarzGGTed Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ted
Ted

Brakuje możliwości wyszukiwania po adresie e-mail, byłoby jeszcze łatwiej wyszukać osobę.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!