GG news

Wracają rozmowy audio-wideo!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Użytkownicy GG nieustannie pytali o możliwość prowadzenia rozmów audio i wideo w komunikatorze. Dlatego, po kilku latach przerwy, wprowadziliśmy je ponownie. Na razie dostępne są w wersji webowej GG.

Pomimo że komunikację międzyludzką zdominowały rozmowy tekstowe, potrzeba rozmów głosowych nie zanikła. Do tego, od kiedy możemy się nie tylko słyszeć, ale i widzieć, wiele osób wybiera wideo rozmowy.

Na tą chwilę wdrożyliśmy rozmowy audio i wideo dla osób korzystających z webowego GG na stronie gg.pl. Aktualnie mogą być prowadzone między dwoma rozmówcami lub w postaci konferencji. Maksymalna ilość uczestników rozmowy to 16 osób.  Liczymy, że szczególnie ucieszy to firmy, które często używają GG w komunikacji wewnętrznej i zewnętrznej. Tym bardziej, że rozmowy wideo na GG mają opcje udostępniania ekranu, co bardzo przydaje się podczas zebrań i szkoleń prowadzonych online.

Czytaj też:  Trendy w komunikacji i 7 prawd o wiadomościach tekstowych

Jak korzystać z rozmów?

Wystarczy zalogować się na swoje konto GG na stronie gg.pl. Następnie wybrać z listy kontaktów Użytkownika, z którym chcemy porozmawiać (warunek: on też musi zalogować się do webGG). Następnie otworzyć okno rozmowy z danym kontaktem i wybrać ikonkę kamery lub słuchawki.

Prawda, że proste?

Aleksandra Laudańska

Tropicielka trendów, entuzjastka futurologii i innowacji technologicznych. Animatorka facebookowej społeczności „Agefree – wolni od metryki”.

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
GGTeamLeaderMacPaul Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
TeamLeader
TeamLeader

Zwłaszcza na pracy zdalnej przyda się udostępnienie opcji videorozmowy na aplikacji mobilnej. Teams i Meet jest w godzinach szczytu przeciążony więc coraz więcej firm wbrew pozorom przechodzi na „stare” dobre GG 🙂

MacPaul
MacPaul

ale obie strony musza być na wersji webowej a na telefonie nie da się uruchomić gg z poziomu przeglądarki – domaga się od razu zainstalowania aplikacji

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!