download-banner download-banner
GG news

Konta firmowe na GG

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Przez 20 lat działania komunikatora GG aż do dzisiaj, firmy chętnie z niego korzystają. Świetnie sprawdza się w przypadku pracy zdalnej, do bezpiecznej komunikacji z pracownikami, klientami czy studentami. 

Dotąd firmy zakładały konta takie same, jak osoby prywatne. Teraz mają możliwość zarejestrowania konta firmowego, w którym zamieszczą swoje dane teleadresowe, odnośnik do witryny internetowej czy opis działalności. 

Konto firmowe może zostać założone jako zupełnie nowe, ale można również przekształcić zwykłe konto w firmowe zachowując dotychczasowy numer GG. Rejestracja odbywa się w aplikacji desktopowej oraz w wersji przeglądarkowej GG na stronie http://www.gg.pl, przekształcenia można dokonać także na wersjach mobilnych GG.

Jak założyć konto firmowe w GG?

Wystarczy kliknąć > Zarejestruj się i wykonać kolejne kroki:

Jak przekształcić dotychczasowe konto GG w konto firmowe?

Wystarczy wejść w > Menu > Ustawienia > Profil > Zmień konto na firmowe

Czytaj też:  Wyłącz sobie reklamy

W aplikacji mobilnej w systemie Android wystarczy kliknąć w zdjęcie profilowe > trzy kropeczki po prawej stronie na górze > Edytuj > Zmień konto na firmowe

Wszystkie konta firmowe będą widoczne w katalogu publicznym GG po ich uprzedniej weryfikacji. Wyszukiwarka firm działa na każdym urządzeniu – wystarczy wpisać nazwę szukanej firmy lub jej numer GG.

Dodatkowo, w katalogu publicznym widnieje opcja wyszukiwania samych profili firmowych w tym celu wystarczy zaznaczyć ikonkę teczki.

Istotna informacja dla przedsiębiorców: profil firmowy powinien być jeden ponieważ konto firmowe to wizytówka firmy i ewentualnie jej oddziałów. Służy również do zdalnej komunikacji z klientami, kontrahentami i załogą.

Wykorzystując komunikator GG do pracy zdalnej pamiętajmy, że dla pracowników zakładamy konta osobiste, tworzymy grupy lub rozmawiamy indywidualnie. Wysyłamy linki, zdjęcia i pliki do dedykowanej osoby lub do grupy osób.

Czytaj też:  Czas na #shoppinGG!

Dlaczego warto założyć konto firmowe?

GG to wygodne, niezawodne narzędzie, które zapewnia zdalną, sprawną komunikację i poufność przekazywanych informacji. Mimo okresowego spadku zainteresowania prywatnych użytkowników komunikatorem, wiele firm  wciąż używa GG, zarówno do komunikacji zewnętrznej, jak i wewnętrznej.

Teraz każda firma korzystająca z GG ma możliwość przedstawić się w opisie działalności i zainteresować potencjalnego klienta swoją ofertą, tym samym GG może stać się platformą do pozyskiwania nowych klientów.

Jednocześnie widok numeru GG w danych kontaktowych firmy na jej stronie internetowej budzi bardzo pozytywne skojarzenia. Miliony Polaków mają wiele dobrych wspomnień związanych z komunikatorem i duży sentyment do – odradzającego się na ich oczach – kultowego brandu.

 

Aleksandra Laudańska
Autor

Tropicielka trendów, entuzjastka futurologii i innowacji technologicznych. Animatorka facebookowej społeczności „Agefree – wolni od metryki”.

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
Neonowy_goscToJa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Neonowy_gosc
Neonowy_gosc

Nareszcie! Swoją drogą dziwne, że tyle lat nie było tej opcji na GG

ToJa
ToJa

Super, brawo 👏

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!