GG news Lifestyle Ludzie Popkultura

Gadu-Gadu ze studentami

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

W całej Polsce trwają studenckie Juwenalia. Niektórzy mówią, że dla takich dni warto studiować 🙂 GG wspiera studenckie wydarzenia i patronuje majowym koncertom w Łodzi w ramach Juwenaliów Politechniki Łódzkiej! A na studenckiej scenie w najbliższy weekend wystąpią takie zespoły i artyści m.in. jak: Video, Kizo, Defis, Vito Bambino, Smolasty, Tribbs.

Tegoroczne Juwenalia są szczególne, bo długo oczekiwane po trudnym okresie pandemii, kiedy większość imprez była odwołana. GG wspiera studentów i w ramach współpracy emitujemy banery w komunikatorze zachęcające do udziału w łódzkich wydarzeniach.

Tegorocznym motywem Juwenaliów Politechniki Łódzkiej jest Kosmos, a to w GG lubimy: sięganie daleko i realizowanie planów, choćby nie z tej ziemi.

Zapraszamy na międzygalaktyczną przygodę oraz celebrację tego wyjątkowego studenckiego święta!

Tradycyjnie, kosmiczny motyw będzie widoczny nie tylko na grafikach i materiałach promocyjnych. Politechnika Łódzka jest znana z barwnych i klimatycznych Juwenaliów, które trwają cały tydzień i nie ograniczają się jedynie do koncertów na placu juwenaliowym.

Finałem Juwenaliów Politechniki Łódzkiej 2023 będą dni koncertowe w dniach 26-27 maja 2023. Wystąpią również kapele studenckie. 

Na koniec ciekawostka:

Skąd pochodzi nazwa i tradycja Juwenaliów? Nazwa Juwenalia to z łacińskiego: “iuvenalia” – igrzyska młodzieńców i były organizowane już w 59 r. w Rzymie przez Cesarza Nerona. Juwenalia początek swój miały w Krakowie, już w XV wieku obchodzono tam święto studentów. Jak widać, to tradycja z długą historią, która co roku rozpala studentów w całej Polsce.

A Wy byliście już na Juwenaliach w tym roku, a może w poprzednich latach? Jak je wspominacie?

Więcej informacji, harmonogram i mapa wydarzeń na stronie: https://juwenalia.samorzad.p.lodz.pl/

Udanej zabawy od GG!

Czytaj też:  Przyświecamy Juwenaliom
Jarek Rybus

PR Manager i rzecznik prasowy Gadu-Gadu / Fintecom.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!