GG news

Numer GG zamiast numeru PESEL? To wkrótce możliwe!

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Już wkrótce może okazać się, że szybko załatwimy sprawy urzędowe przez… nr komunikatora internetowego GG w swoim smartfonie. Każdy Polak będzie mógł posługiwać się unikalnym numerem GG do identyfikacji przy odbieraniu korespondencji poleconej, a nawet podczas legitymowania przez służby podczas kontroli drogowej.

[AKTUALIZACJA 2.04.2024 – Nasz artykuł z 1.04.2024 o zamianie numeru #Pesel na nr #GG był żarcikiem Prima Aprilis. Okazało się jednak po Waszych reakcjach i naszych przemyśleniach, że z tego żartu może narodzić się jednak ciekawa idea! Kto wie, kto wie…]

Mało tego, każdy z nas będzie mógł również otrzymywać na swój nr GG wypłatę i regulować zobowiązania. Zwroty z podatków będą mogły być realizowane na konto przypisane do numeru GG. Dzięki temu numer GG będzie otwierał niejedne urzędowe drzwi na co dzień. Wystarczy jeden klucz – jeden nr GG – aby zarządzać nimi wszystkimi. Przez GG będzie można otrzymywać cyfrowe powiadomienia o przesyłkach, a nawet listy, korespondencję z urzędów w formie plików graficznych i tekstowych.

Jak ma wyglądać weryfikacja na co dzień? Bardzo prosto. Po podaniu unikalnego numeru GG, np. na poczcie, otrzymamy przesyłkę poleconą po akceptacji przez nas wiadomości na GG w telefonie. Klik i załatwione. Drugim testowanym rozwiązaniem jest pokazanie kodu QR dostępnego w aplikacji GG. Bez podpisywania i podawania dowodu osobistego.

Wprowadzenie numeru GG ma za zadanie również ochronę naszych danych osobowych: zniknąć może obowiązek podawania publicznie numeru telefonu i numeru PESEL, który mamy przecież jeden na całe życie. Teraz nr GG będzie maskował nasze rzeczywiste dane. Usługa GG dla ludności jest już testowana. Atutem rozwiązania jest fakt, że nr GG jest przede wszystkim szybkim numerem do kontaktu. Podawanie go podczas załatwiania rozmaitych spraw ułatwi kontakt pomiędzy dwiema stronami.

Na razie nie jest planowane zintegrowanie GG z aplikacją mObywatel. Wydaje się jednak, że może to być naturalny dalszy krok rozwoju obu aplikacji.

Warto dodać, że dla GG nie są to kosmiczne plany. Już raz producent GG pokazał, że duże plany są w jego zasięgu. W 2008 internauci mogli zadawać przez komunikator GG pytania astronautom okrążającym Ziemię na pokładzie Międzynarodowej Stacji Kosmicznej ISS. Jako pierwsi na świecie.

Komunikator GG (Gadu-Gadu), używany niegdyś przez kilka milionów Polaków, oferuje dzisiaj nie tylko kultowe wiadomości, dźwięki, statusy dostępności i emotki, ale również wirtualny portfel, przesyłanie dużych plików i zdjęć. Wszystkie obecnie już dostępne możliwości kultowego GG są doskonałą bazą do ułatwienia naszych codziennych spraw. Z GG korzysta obecnie kilkaset tysięcy użytkowników miesięcznie i stale wracają do niego z nostalgią dotychczasowi miłośnicy poGGadanek. Swój unikalny numer GG można łatwo i bezpłatnie założyć na stronie internetowej www.gg.pl 

Czytaj też:  Wracają rozmowy audio-wideo!
GG.pl

GG - Twój komunikator: na smartfon, komputer i w przeglądarce. Kultowe emotki, kultowe statusy dostępności. Załóż GG i wejdź w legendarny świat komunikacji ze znajomymi!

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Do NOT follow this link or you will be banned from the site!