GG news

Hulaj dusza na GG?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Użytkownicy GG zawsze cenili sobie anonimowość jaką zapewniał im komunikator. Jednak to, co sprawdzało się w przeszłości, w nowych realiach bywa zbyt dużą pokusą.  Ten artykuł dedykujemy dla tych, którzy w świecie cyfrowym realizują swoje dziwne fantazje i różne niecne zamiary. Dla tych, których nie chcemy więcej gościć w Gadu-Gadu.

Ludzie parający się „nigeryjskim przekrętem”, dating scammerzy, różnej maści ludzie z dziwnymi pomysłami, próbują wszelkich sposobów, żeby osiągnąć swoje nieuczciwe cele. Dziś można ich spotkać wszędzie – na Facebooku, Instagramie, Tinderze, a nawet LinkedIn, niestety zakładają również fałszywe konta na GG.

Bezpieczeństwo Użytkowników to priorytet. Weryfikacja SMS.

Z myślą o osobach korzystających z GG zgodnie z jego przeznaczeniem, wprowadzamy stopniowo kolejne środki poprawiające bezpieczeństwo. I tak, ostatnio podjęliśmy  decyzję i wdrożyliśmy uwierzytelnianie SMS-em przy rejestracji.
W związku z tym, w formularzu w miejscu, gdzie należy wpisać numer telefonu, widoczne są również dodatkowe informacje:

 • Numer telefonu podany przy rejestracji, zostanie użyty do przesłania kodu weryfikacyjnego SMS, koniecznego do dokonania rejestracji w GG.
 • Numer telefonu może być użyty do podpowiedzi znajomym, którzy mają zapisany Twój numer na liście kontaktów w telefonie, ale nie mają Cię jeszcze w GG.
Czytaj też:  UWAGA! Fałszywe ogłoszenia o pracę!

Teraz będzie jeszcze trudniej być anonimowym korzystając z GG. Wiemy, że nie wszystkim może się to podobać i już ponosimy tego skutki. Jednak gdy ktoś ma czyste intencje i nie łamie zasad społeczności GG, taka zmiana mu w niczym mu nie przeszkodzi, za to skutecznie pomoże w walce z osobami regularnie łamiącymi regulamin GG, a w skrajnych wypadkach wręcz obowiązujące prawo.

Jak uniknąć blokady konta? Nie łam zasad i wytycznych społeczności GG

W tym miejscu warto wspomnieć o zasadach i wytycznych dla społeczności GG oraz przypomnieć listę zabronionych i nietolerowanych w GG czynności:

 1. Przedstawianie nagości, jeśli osoba jest w pełni naga lub tylko nieznacznie okryta w sposób, który byłby nie do przyjęcia w miejscu publicznym (rysunki, obrazki, itp. traktowane są na równi ze zdjęciami).
 2. Umieszczanie zdjęć, obrazków, rysunków o charakterze erotycznym.
  Przykłady:

  • Zdjęcia, obrazki, rysunki przedstawiające osobę w bieliźnie,
  • Zdjęcia, obrazki, rysunki części intymnych,
  • Zdjęcia, obrazki, rysunki z widocznym biustem, pośladkami,
  • Zdjęcia, obrazki, rysunki zabawek erotycznych,
  • Zdjęcia, obrazki, rysunki symboli erotycznych,
  • Zdjęcia, obrazki, rysunki, symbole ustrojów totalitarnych,
  • Materiały propagujące nienawiść lub obrazy przedstawiające przemoc.
 3. Posiadanie kont, których celem jest wymiana, sprzedaż erotycznych zdjęć lub filmów.
 4. Przedstawianie płci oraz preferencji seksualnych w polu „Nazwa” oraz w polu „Miejscowość”.
 5. Opisywanie fetyszy.
 6. Używanie programów do automatycznego losowania rozmówcy.
 7. Inne działania godzące w dobre obyczaje oraz powszechnie przyjęte zasady korzystania z sieci Internet, w tym zachowania mające cechy cyberprzemocy np. wyśmiewanie innych osób, zastraszanie, nękanie itp.

Łamanie którejś z tych zasad to najczęstszy powód blokady konta w Gadu-Gadu.

Czytaj też:  Czas na #shoppinGG!

Jak zgłosić natręta załączając dowód łamania zasad i wytycznych?

Uwierzytelnianie SMS-em przy rejestracji to nie koniec  wprowadzonych ostatnio usprawnień zapewniających Wam bezpieczeństwo korzystania z GG. Ostatnio dodaliśmy w wersji GG na Android oraz webowej, możliwość dołączenia do Zgłoszenia 10 ostatnich wiadomości otrzymanych od zgłaszanego użytkownika (w tym niecenzuralnych zdjęć).

Nie śledzimy rozmów, nie śledzi ich też nikt inny – pozostają szyfrowane. Jednak jeśli zostaliście pokrzywdzeni, możecie teraz łatwo dołączyć dowód na nękanie, obrażanie i inne działania niezgodne z zasadami życia społecznego. Możliwość jeszcze łatwiejszego zgłaszania nieprawidłowości udostępnimy  dla Was wkrótce, również w pozostałych wersjach komunikatora.

Jesteście dla nas ważni.

To dla Was, staramy się ulepszać GG na każdym poziomie, pomimo że wiąże się to z utratą tych użytkowników, którzy używają  Gadu-Gadu w niecnych celach.

Czytaj też:  Fintecom – zmieniamy się dla Was

Może macie  pomysły, co jeszcze możemy w tej sprawie dla Was zrobić?

 

Aleksandra Laudańska

Tropicielka trendów, entuzjastka futurologii i innowacji technologicznych. Animatorka facebookowej społeczności „Agefree – wolni od metryki”.

11
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
GGRadosławKasia lesnikowskaKasia lesnikowskaPani Bibi Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Radosław
Radosław

W wersji smartfonowej uporczywie i nagminnie wyskakują chore informacje o rzekomej aktualizacji komunikatora do najnowszych wersji. To powoduje tylko problemy i utrudnienia na urządzeniu takie naciski na użytkowników. Ogarnijcie się admini, albo będziecie nie tylko zniechęcać lecz też tracić użytkowników z tego powodu.
Na marginesie chcę powiedzieć, że chyba jesteście administratorami amatorami bez doświadczenia, przez co w wielu kwestiach wzbudza to podejrzenia

Pani Bibi
Pani Bibi

Nie rozumiem jak można zablokować konto bez konkretnego uzasadnienia dlaczego. Rozmowy prywatne są moją tajemnicą a nie prowadzę żadnych rozmów publicznych na czacie czy konferencji.Wysłanie automatycznej wiadomości że konto zablokowano bo złamałam jakieś zasady GG (jakie zasady, należałoby wymienić konkretnie jakie zasady złamałam w korespondencji prywatnej) bez możliwości wyjaśnienia , wysłuchania drugiej strony, uważam za nadużycie władzy.

openSSH
openSSH

W rozkroku trochę jesteście, niby komunikator typu messenger ale połączony z tinderem, niby dla biznesu ale i dla zwykłych osób, do reklam się nie przyczepię ponieważ z czegoś się trzeba utrzymać. Widać brak wizji rozwoju albo obawa przed rozłączeniem usług lub uaktywnianie funkcji a w sieci chociażby na wykop gadu gadu ląduje obok innych aplikacji randkowych. Szkoda że też nie widzicie trendu w open source, signal dostał solidnego boosta od Muska ze względu na to na jakich zasadach działa a ludzie są coraz mocniej świadomi więc whatupy, messengery to domena osób 30+ a pieniądze płyną większym strumieniem oraz jakby nie… Czytaj więcej »

Hehe
Hehe

Zacznijcie odpisywać na e-maile bo niestety konto zostało mi zablokowane bez napisania powodu a odpowiedzi na e-maila jeszcze nie dostałem 🙂

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!