GG news

Hulaj dusza na GG?

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Użytkownicy GG zawsze cenili sobie anonimowość jaką zapewniał im komunikator. Jednak to, co sprawdzało się w przeszłości, w nowych realiach bywa zbyt dużą pokusą.  Ten artykuł dedykujemy dla tych, którzy w świecie cyfrowym realizują swoje dziwne fantazje i różne niecne zamiary. Dla tych, których nie chcemy więcej gościć w Gadu-Gadu.

Ludzie parający się „nigeryjskim przekrętem”, dating scammerzy, różnej maści ludzie z dziwnymi pomysłami, próbują wszelkich sposobów, żeby osiągnąć swoje nieuczciwe cele. Dziś można ich spotkać wszędzie – na Facebooku, Instagramie, Tinderze, a nawet LinkedIn, niestety zakładają również fałszywe konta na GG.

Bezpieczeństwo Użytkowników to priorytet. Weryfikacja SMS.

Z myślą o osobach korzystających z GG zgodnie z jego przeznaczeniem, wprowadzamy stopniowo kolejne środki poprawiające bezpieczeństwo. I tak, ostatnio podjęliśmy  decyzję i wdrożyliśmy uwierzytelnianie SMS-em przy rejestracji.
W związku z tym, w formularzu w miejscu, gdzie należy wpisać numer telefonu, widoczne są również dodatkowe informacje:

 • Numer telefonu podany przy rejestracji, zostanie użyty do przesłania kodu weryfikacyjnego SMS, koniecznego do dokonania rejestracji w GG.
 • Numer telefonu może być użyty do podpowiedzi znajomym, którzy mają zapisany Twój numer na liście kontaktów w telefonie, ale nie mają Cię jeszcze w GG.
Czytaj też:  Wyłącz sobie reklamy

Teraz będzie jeszcze trudniej być anonimowym korzystając z GG. Wiemy, że nie wszystkim może się to podobać i już ponosimy tego skutki. Jednak gdy ktoś ma czyste intencje i nie łamie zasad społeczności GG, taka zmiana mu w niczym mu nie przeszkodzi, za to skutecznie pomoże w walce z osobami regularnie łamiącymi regulamin GG, a w skrajnych wypadkach wręcz obowiązujące prawo.

Jak uniknąć blokady konta? Nie łam zasad i wytycznych społeczności GG

W tym miejscu warto wspomnieć o zasadach i wytycznych dla społeczności GG oraz przypomnieć listę zabronionych i nietolerowanych w GG czynności:

 1. Przedstawianie nagości, jeśli osoba jest w pełni naga lub tylko nieznacznie okryta w sposób, który byłby nie do przyjęcia w miejscu publicznym (rysunki, obrazki, itp. traktowane są na równi ze zdjęciami).
 2. Umieszczanie zdjęć, obrazków, rysunków o charakterze erotycznym.
  Przykłady:

  • Zdjęcia, obrazki, rysunki przedstawiające osobę w bieliźnie,
  • Zdjęcia, obrazki, rysunki części intymnych,
  • Zdjęcia, obrazki, rysunki z widocznym biustem, pośladkami,
  • Zdjęcia, obrazki, rysunki zabawek erotycznych,
  • Zdjęcia, obrazki, rysunki symboli erotycznych,
  • Zdjęcia, obrazki, rysunki, symbole ustrojów totalitarnych,
  • Materiały propagujące nienawiść lub obrazy przedstawiające przemoc.
 3. Posiadanie kont, których celem jest wymiana, sprzedaż erotycznych zdjęć lub filmów.
 4. Przedstawianie płci oraz preferencji seksualnych w polu „Nazwa” oraz w polu „Miejscowość”.
 5. Opisywanie fetyszy.
 6. Używanie programów do automatycznego losowania rozmówcy.
 7. Inne działania godzące w dobre obyczaje oraz powszechnie przyjęte zasady korzystania z sieci Internet, w tym zachowania mające cechy cyberprzemocy np. wyśmiewanie innych osób, zastraszanie, nękanie itp.

Łamanie którejś z tych zasad to najczęstszy powód blokady konta w Gadu-Gadu.

Czytaj też:  UWAGA! Fałszywe ogłoszenia o pracę!

Jak zgłosić natręta załączając dowód łamania zasad i wytycznych?

Uwierzytelnianie SMS-em przy rejestracji to nie koniec  wprowadzonych ostatnio usprawnień zapewniających Wam bezpieczeństwo korzystania z GG. Ostatnio dodaliśmy w wersji GG na Android oraz webowej, możliwość dołączenia do Zgłoszenia 10 ostatnich wiadomości otrzymanych od zgłaszanego użytkownika (w tym niecenzuralnych zdjęć).

Nie śledzimy rozmów, nie śledzi ich też nikt inny – pozostają szyfrowane. Jednak jeśli zostaliście pokrzywdzeni, możecie teraz łatwo dołączyć dowód na nękanie, obrażanie i inne działania niezgodne z zasadami życia społecznego. Możliwość jeszcze łatwiejszego zgłaszania nieprawidłowości udostępnimy  dla Was wkrótce, również w pozostałych wersjach komunikatora.

Jesteście dla nas ważni.

To dla Was, staramy się ulepszać GG na każdym poziomie, pomimo że wiąże się to z utratą tych użytkowników, którzy używają  Gadu-Gadu w niecnych celach.

Czytaj też:  Czas na #shoppinGG!

Może macie  pomysły, co jeszcze możemy w tej sprawie dla Was zrobić?

 

Aleksandra Laudańska

Tropicielka trendów, entuzjastka futurologii i innowacji technologicznych. Animatorka facebookowej społeczności „Agefree – wolni od metryki”.

22
Dodaj komentarz

avatar
9 Comment threads
13 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
14 Comment authors
GGJestem tu pierwszy razRemikLukzgvalcony Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jestem tu pierwszy raz
Jestem tu pierwszy raz

Hej

Remik
Remik

Jakiś absurd żonie zablowano konto i tu uwaga którego nawet nigdy nie uzywała to dopiero ciekawe jak zlamała jakieś zasady.Nigdy nic nie przesłała niestosownego ,totalna paranoja uciekają ostatni wierni użytkownicy tyle zyskaliście

Luk
Luk

Jestem prawie od początku …można powiedzieć od zawszę na gg…teraz przez te „nowości” chyba czas sie rozstać ….szkoda

włóczęga
włóczęga

Korzystam z GG od dawna i wczoraj nagle wyskoczył mi limit wiadomości,o co tu chodzi? To się jakoś resetuje, jeśli tak to po jakim czasie?
Pozdrawiam

zgred
zgred

Myślę, że powinniście wdrożyć taktykę blokowania przez tzw shadow-ban, bo obecne jawne blokowanie powoduje co najwyżej to, że delikwent rejestruje kolejne konto. Niby jest autoryzacja sms, ale numerów można mieć też dużo, szczególnie jeśli rejestruje się na słupa (a osoba żyjąca z wyłudzeń niemal na 100% będzie takie miała). Shadow-ban utrudnia sprawę w tym względzie, że taki scammer czy automat ma trudniej się połapać czy został już zablokowany czy jeszcze nie- a może wtedy sobie pracować na darmo nawet nie wiedząc, że tylko marnuje zasoby. Tylko shadow-ban powinien być dawany rozsądnie, nigdy przez algorytm albo automat, najlepiej też nigdy permanentnie.… Czytaj więcej »

Radosław
Radosław

W wersji smartfonowej uporczywie i nagminnie wyskakują chore informacje o rzekomej aktualizacji komunikatora do najnowszych wersji. To powoduje tylko problemy i utrudnienia na urządzeniu takie naciski na użytkowników. Ogarnijcie się admini, albo będziecie nie tylko zniechęcać lecz też tracić użytkowników z tego powodu.
Na marginesie chcę powiedzieć, że chyba jesteście administratorami amatorami bez doświadczenia, przez co w wielu kwestiach wzbudza to podejrzenia

Pani Bibi
Pani Bibi

Nie rozumiem jak można zablokować konto bez konkretnego uzasadnienia dlaczego. Rozmowy prywatne są moją tajemnicą a nie prowadzę żadnych rozmów publicznych na czacie czy konferencji.Wysłanie automatycznej wiadomości że konto zablokowano bo złamałam jakieś zasady GG (jakie zasady, należałoby wymienić konkretnie jakie zasady złamałam w korespondencji prywatnej) bez możliwości wyjaśnienia , wysłuchania drugiej strony, uważam za nadużycie władzy.

openSSH
openSSH

W rozkroku trochę jesteście, niby komunikator typu messenger ale połączony z tinderem, niby dla biznesu ale i dla zwykłych osób, do reklam się nie przyczepię ponieważ z czegoś się trzeba utrzymać. Widać brak wizji rozwoju albo obawa przed rozłączeniem usług lub uaktywnianie funkcji a w sieci chociażby na wykop gadu gadu ląduje obok innych aplikacji randkowych. Szkoda że też nie widzicie trendu w open source, signal dostał solidnego boosta od Muska ze względu na to na jakich zasadach działa a ludzie są coraz mocniej świadomi więc whatupy, messengery to domena osób 30+ a pieniądze płyną większym strumieniem oraz jakby nie… Czytaj więcej »

Hehe
Hehe

Zacznijcie odpisywać na e-maile bo niestety konto zostało mi zablokowane bez napisania powodu a odpowiedzi na e-maila jeszcze nie dostałem 🙂

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!