Biznes Dla Inwestorów GG news Technologie

Gadu-Gadu o finansach i nie tylko

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Ogłoszona kilka tygodni temu zapowiedź finansowania społecznościowego dalszego rozwoju polskiej legendy – komunikatora Gadu-Gadu, spotkała się z licznym odzewem mediów, jak i Was, drodzy Użytkownicy i Sympatycy GG. Bardzo dziękujemy!

Już 1000 osób włączyło się w nasz crowdfundinGG! Łączna deklarowana przez Was suma to już 4,1 mln zł i stale rośnie. To na razie deklaracje, ale wg analityków rynku crowdfunding to obiecujący odzew.

O naszej akcji #RozpalmyGG napisało wiele mediów – od gospodarczych “Pulsu Biznesu” i “Forbes”  przez branżowe technologiczne, jak Antyweb.pl po Onet.pl i Chip.pl

Pojawiają się też pierwsze nagrania na YouTube:

Bardzo dziękujemy za publikacje i kibicowanie rozpalaniu GG!

To nas motywuje jeszcze bardziej do działania i wiary, że wspólnie z gronem nowych współwłaścicieli Fintecom, rozwiniemy komunikator i przywrócimy  popularność słoneczku GG.

Wśród zmian, jakie planujemy w GG jest m.in. wprowadzenie wygodnego, wirtualnego portfela pod nazwą “GGwallet” – dzięki niemu bezpośrednio ze swojego GG będziecie mogli płacić za rachunki, współdzielić płatności, a nawet postawić anonimowo jakiemuś youtuberowi soczek 😉 Ten trend budowania aplikacji jako bramy do wielu codziennych aktywności i połączenia komunikacji z płatnościami, planują też inni, np. Elon Musk.

Czym będzie GGwallet i dlaczego będzie przydatny na co dzień?

GGwallet (ang. portfel) umożliwi Wam gromadzenie środków m.in. z pomocą wpłat na wirtualny numer konta bankowego. Te ostatnie będą się kończyć numerem, jaki użytkownik GG ma już w samym komunikatorze. Po każdym zasileniu konta otrzymacie natychmiast powiadomienie w komunikatorze.

Wśród innych usług finansowych, jakie mają trafić do GG będzie m.in. możliwość większego wykorzystania kodów QR. Posłużą one np. do dzielenia się kosztami (np. rachunkiem w restauracji), przelewania napiwków kelnerom, wspierania fundacji w bezgotówkowych zbiórkach itd. Portmonetki mają także posłużyć internetowym twórcom do przyjmowania wsparcia od fanów. A to wszystko wygodnie, podręcznie, prosto z GG, docelowo bez potrzeby uruchamiania dodatkowych aplikacji bankowych.

Czytaj też:  Przyświecamy polskim firmom na GG - pokaż się!

To fragment artykułu serwisu Cashless, któremu więcej informacji zdradził Romuald Remus z Zarządu GG. Polecamy lekturę: https://www.cashless.pl/13396-GG-komunikator-fintech (w artykule pada jeszcze poprzednia kwota deklarowanych 3 mln, teraz to już 4 mln zł).

Ważne – poza funkcjami płatniczymi, planujemy m.in. rozmowy audio-wideo, zaawansowane szyfrowanie end-to-end. A tak wyglądają niektóre nasze plany, które chcemy zrealizować dzięki crowdfundingowi:

Już wkrótce rozpoczną się beta-testy pierwszej wersji GGwallet.

#RozpalmyGGhttps://gg.emiteo.pl/

Jarek Rybus

PR Manager i rzecznik prasowy Gadu-Gadu / Fintecom.

4
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
2 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
Jarek RybusPiłkarzstary GGadacz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Piłkarz
Piłkarz

Trzymam kciuki za mój ulubiony komunikator. W jaki sposób będzie można dołączyć do grona testerów?

stary GGadacz
stary GGadacz

Powodzenia, trzymam kciuki :)!

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!