Technologie

Chcesz za darmo przesłać duże pliki? Zobacz jakie to proste z GG

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Jak wygodnie i za darmo przesłać duży plik, nawet wielkości 4GB? Z komunikatorem GG to bardzo proste. Zobacz, jak GG może być przydatne na co dzień – nie tylko do pogawędek.

Każdy z nas – czy to podczas wymiany plików ze znajomymi, rodziną, podczas nauki, studiów czy pracy – przesyła pliki przez internet. O ile mniejsze pliki możemy wysłać swobodnie mailem lub przez jeden z czatów, o tyle przy wysyłaniu cięższych plików możemy mieć problem. W internecie dostępne są różne serwisy do przesyłania większych plików, mają dobre i złe strony oraz wiele ograniczeń.

Dzisiaj podpowiadamy, jak GG może Wam pomóc w przesyłaniu dużych plików, uwaga – komunikator sprawdzi się nawet wtedy, gdy Wasz odbiorca nie ma jeszcze GG.

Jak przesłać duży plik przez GG?

Najprościej – podczas rozmowy przez komunikator (zarówno w wersji mobilnej, przeglądarkowej, jak i instalacyjnej na komputer). Wybieramy w oknie rozmowy ze znajomym na GG ikonę spinacza i już możemy wskazać żądany plik z komputera/telefonu.  Gotowe! GG wyśle plik na serwer i od tego momentu wygeneruje unikalny link do pliku. Równocześnie, Wasz rozmówca dostanie link, który może otworzyć czy też pobrać plik na swoje urządzenie.

No dobrze, a jeśli nie rozmawiamy z nikim i chcemy jedynie wysłać plik na serwer GG, aby otrzymać do niego link, np. dla znajomego, który nie korzysta z Gadu- Gadu? Wówczas proponujemy Wam otworzyć okno rozmowy z kontaktem o nazwie “Mój Schowek” (nr GG 8015) i w tym oknie wysłać plik, otrzymacie w ten sposób link do pliku. Numer GG 8015 znajduje się u każdego z Was na liście kontaktów, a  tutaj napisaliśmy więcej o “Moim Schowku”.

Wystarczy wysłać magiczny link do pliku

Każdy plik wysłany przez GG otrzymuje swój unikalny link. Wystarczy go skopiować i udostępnić dalej. Wygodnie, szybko, za darmo i bez zbędnych dodatkowych logowań. Oznacza to, że link do pliku na GG możecie przesłać współpracownikowi lub znajomemu nieskończoną liczbę razy i dowolną drogą. Ten, kto otrzyma link i kliknie w niego, może pobrać Wasz plik. Dotyczy to również osób, które nie mają jeszcze GG.

Dzięki temu raz wysłany plik możecie kolportować dalej już tylko jako link, bez potrzeby każdorazowego wysyłania pliku na serwer! Prawda, że pomocne?


Kiedy 4GB, a kiedy 2GB

W wersji GG na komputer oraz webowej, możecie przesyłać pliki nawet wielkości do 4GB.
GG desktopowe ma zatem najlepsze parametry, czyli to klasyczne GG instalowane jako program, do czego zachęcamy.  W wersji przeglądarkowej GG, również nie będziecie mieli problemu.

Obecnie, przez wersje mobilne GG można przesyłać pliki do 2GB. Wprowadziliśmy to ograniczenie z uwagi na połączenia ze smartfona. Rzadko też z poziomu telefonu wysyłamy tak duże pliki. Przyznajcie, że 2GB to i tak całkiem przyzwoita wielkość i pozwala na przesyłanie dużych danych prosto z GG na telefon.

Czytaj też:  Numer GG zamiast numeru PESEL? To wkrótce możliwe!

Pamiętajcie, że przez GG możecie za darmo przesyłać duże pliki:

👉 nawet do 4GB na komputerze i do 2GB w wersji mobilnej!

👉 także do znajomego, który jeszcze nie ma GG

👉 dostęp do plików z każdego urządzenia na jakim się zalogujecie do swojego GG

👉 Pliki przechowywane są przez 3 miesiące, a jeśli aktywujcie GG Premium, możecie cieszyć się aż 2-letnim okresem przechowywaniahttps://www.gg.pl/info/gg-premium/

Miłego korzystania z GG!

Komunikator GG to pożyteczne narzędzie i jak widać nie tylko do poGGadanek – pobierzecie je z https://www.gg.pl 

 

GG.pl

GG - Twój komunikator: na smartfon, komputer i w przeglądarce. Kultowe emotki, kultowe statusy dostępności. Załóż GG i wejdź w legendarny świat komunikacji ze znajomymi!

6
Dodaj komentarz

avatar
6 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
6 Comment authors
FilemanMałgośSzorti589Niech wróci ten dawny klimat Gadu-GaduPrawo Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Fileman
Fileman

mega sprawa! bardzo przydatne, choćby pod tę funkcję warto mieć w tel i na kompie GG!

Małgoś
Małgoś

jak się nie cuduje to wszystko jest suuuuper

Szorti589
Szorti589

GG jak zrobi najlepiej bez limitu darmowy serwer do przechowywania plików a nie do 4 GB lub do ośmiu bo potem trzeba prasować pliki lub niestety wykupywać usługi Premium a mają Niestety non stop problemy bo co jakiś czas wywala błąd wysyłania plików i to Jako plik jest po 400 lub 600 GB.

Niech wróci ten dawny klimat Gadu-Gadu
Niech wróci ten dawny klimat Gadu-Gadu

Fajne te Gadu-Gadu 🙂 Wszyscy Polacy powinni przejść na GG 😉 chociaż wiadomości, I pliki są anonimowe 🙂

Prawo
Prawo

Nie dziwię się że nikt tutaj nie pisze jak komentarze są usuwane.

Syf
Syf

Sugeruję, abyście podjęli działania w celu uporządkowania sytuacji na Gadu-Gadu, ponieważ istnieje wiele kont, które są fałszywe.

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!