GG news Technologie

AmiGGo – czatbot AI już nadaje w GG i o GG

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Już jest! Czeka i odpowiada na pytania Użytkowników komunikatora Gadu-Gadu pod prostym numerem GG:100 – AmiGGo. To bot AI, którego możecie odpytywać na różne tematy i w różnych językach, również o historii i możliwościach naszego komunikatora. Czekaliśmy na AmiGGo blisko miesiąc. A zaczęło się od końca maja, kiedy ogłosiliśmy akcję ochrzczenia bota. Poprosiliśmy Was wówczas o propozycje imienia dla niego, a specjalny list do Użytkowników Gadu-Gadu na tę okazję napisała sama AI (przeczytacie go tutaj).

Nie spodziewaliśmy się aż tak dużego zainteresowania projektem oraz zaangażowania w poszukiwanie imienia dla rodzącego się bota. Na nr GG 100 przysłaliście ponad 2500 propozycji!

Dziękujemy! To pokazuje, jak AI rozgrzewa naszą wyobraźnię i jak szukamy z nią kontaktu. 

Dzięki GG sztuczna inteligencja może trafić do mas 

A będzie to możliwe, ponieważ AI będzie dostępna dla internautów na jedno kliknięcie. Teraz będziecie mogli pytać czatbota AI bez potrzeby logowania się do specjalnych serwisów, stron www, czy dedykowanych AI aplikacji. Wystarczy GG. I numerek GG:100 na liście kontaktów (a tu zdradzę, że nr ten będzie sukcesywnie pojawiał się jako ulubiony na Waszej liście w komunikatorze).

Hola AmiGGo!

Trudno było wybrać najlepszą nazwę i podchodziliśmy do tego wielokrotnie, przerywając spotkania i ponownie drapiąc się w głowę, szukając najlepszego strzału. Wśród ponad 2,5 tysiąca propozycji znalazły się między innymi takie nazwy, jak: Gadulec, GaGatek, GadAI, Ajbot, czy GaduBot. Aż w końcu olśnienie! AmiGGo! Przyjaciel w GG!

AmiGGo dobrze oddaje charakter bota, który w zamierzeniu ma być przyjacielem w komunikatorze, pomocnym w odpowiadaniu na różne zapytania 24h, 7 dni w tygodniu. Postawiliśmy na przyjazną i uniwersalną nazwę AmiGGo, również pod kątem rozwoju angielskiej wersji komunikatora GG. Wybrana nazwa AmiGGo to połączenie słów „Amigo” i „GG”, a słowo amigo oznacza w języku hiszpańskim „przyjaciela”.

Po wybraniu imienia poprosiliśmy AI (a jakże!) do zaprojektowania postaci bota. Jak Wam się podoba? Wg mnie doskonale oddaje jego charakter 🙂 i co ważne: bazuje na emotce, kultowym elemencie GG.

Dlaczego AmiGGo tylko w GG Premium?

Obecnie dostęp do AmiGGo możliwy jest tylko z poziomu płatnej wersji premium komunikatora GG – https://www.gg.pl/info/gg-premium/

Decyzję taką podjęliśmy z uwagi m.in. na to, że jako wydawca komunikatora będziemy ponosić koszty Waszych zapytań kierowanych do AI poprzez GG. Pamiętajcie, że Użytkownikiem Premium można zostać już za 4,90 zł miesięcznie – a to cena małego soczku, o czym więcej napisałem tutaj – https://gadu-gadu.pl/2023/06/14/gg-premium-za-soczek/ Zachęcamy Was do wykupienia GG Premium już dzisiaj i dzięki temu korzystania nie tylko z AmiGGo, ale również szeregu innych korzyści GG Premium: braku reklam, braku limitów, czy dłuższych okresów przechowywania plików i większej liczby zdjęć w galerii.

Aktualizacja: odpytuj AmiGGo z GG!

W zaktualizowanej wersji czat bota możecie pytać AmiGGo o różne fakty z historii GG i możliwości komunikatora.

Czytaj też:  Jak mogę odzyskać swój nr GG?

Czatbot został wyposażony w najnowszą wiedzę o GG, dzięki czemu może Wam pomóc w wielu sytuacjach, bez potrzeby kontaktu z naszym Działem Obsługi Użytkowników.

Pobierzcie komunikator GG z www.gg.pl dodajcie kontakt GG:100 (jeśli nie ma go jeszcze na liście kontaktów) i do poGGadania!

Jarek Rybus

PR Manager i rzecznik prasowy Gadu-Gadu / Fintecom.

17
Dodaj komentarz

avatar
8 Comment threads
9 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
10 Comment authors
GGElkaKiedyś miałem nik jozekodpjusta Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Kiedyś miałem nik jozek
Kiedyś miałem nik jozek

Wpierw potrzebuje się zarejestrować tzn.otworzyc dawne konto lub nowe proszę o pomoc.

odp
odp

czesc

justa
justa

Szkoda ze tylko z gg premium

chłop ze wsi
chłop ze wsi

Ktoś fajnie wymyślił tę nazwę – AmiGGo 🙂

emotkowicz
emotkowicz

dodajcie nowe emotki!

użytkownik
użytkownik

Wcześniejsze gadu-gadu było lepsze

GG-owicz
GG-owicz

Świetnie! Może dzięki temu narzędziu ludzie bardziej oswoją się z AI i będą chętniej je wykorzystywać!

Brakuje niestety w GG funkcji wspierania bloków kodu (`) z markdown.. przez co część odpowiedzi nie wygląda najlepiej. Ale jeśli uda się Wam z tym uporać to będzie miód malina 🙂

co to jest
co to jest

ale brzydal

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!