GG news Technologie

GG pomoże Wam w nauce – poradnik

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr

Rozpoczynający się nowy rok szkolny, a wkrótce akademicki, to intensywny okres nauki: przyswajania nowych informacji i wypracowywania najlepszych ocen. Jak wykorzystać nowe technologie, aby efektywnie zdobywać wiedzę i mieć więcej czasu na swoje pasje? Wraz z pierwszym dzwonkiem podpowiadamy Wam, jak kultowe GG – do którego loguje się już 1 mln użytkowników rocznie – może pomóc Wam w codziennej nauce i odrabianiu prac domowych.

Zebraliśmy dla Was narzędzia w GG, pomocne w nauce:

Przechowuj najważniejsze informacje pod ręką

Codzienna nauka w szkole średniej i na studiach to obszerny zbiór danych: dat, równań, linków do najważniejszych artykułów i opracowań. Sztuką jest ich odpowiednia segregacja i podział na te najważniejsze, które warto mieć pod ręką – np. do powtórzeń podczas oczekiwania na autobus do szkoły. Odręczne notatki w zeszycie, spisywanie faktów to nadal dobra szkoła w procesie uczenia się, ale cennym dodatkowym wsparciem może okazać się praktyczny “Mój Schowek” – użyteczna funkcja dostępna od niedawna w komunikatorze GG.

“Mój Schowek” to podręczne wirtualne miejsce w GG, w którym możecie zapisywać i przechowywać np. opracowania lektur, linki do najważniejszych stron i artykułów, streszczenia, daty i pliki oraz zdjęcia, czy grafiki.

Co ważne, materiałami ze schowka możecie łatwo dzielić się z innymi znajomymi, nawet jeśli nie mają jeszcze GG – wystarczy wysłać im link do materiału w GG. Bez problemu otworzą go w przeglądarce i pobiorą plik.

Aby umieszczać linki i pliki w “Moim Schowku”, wystarczy dodać do swojej listy kontaktów w komunikatorze nr GG 8015, otworzyć okno rozmowy z nim i wpisywać w nie ważne linki, artykuły, zdjęcia. Aby je ponownie odczytać, wystarczy wrócić do rozmowy z numerem GG 8015.

Nazwę „Mojego Schowka” możecie w każdej chwili zmienić na swojej liście kontaktów poprzez „Edycję kontaktu”.

Wymieniaj pliki ze znajomymi – nawet do 2GB

Pliki PDF, opracowania, dokumenty tekstowe czy zdjęcia, materiały cyfrowe w dzisiejszej szkole średniej, liceum czy technikum oraz na studiach to codzienność, a wysyłanie dużych plików może sprawiać kłopot z uwagi na ograniczenia różnych serwisów. Wykorzystując do nauki GG, możecie wygodnie przez komunikator przesyłać znajomym w klasie pliki w rozmiarze nawet do 2 GB każdy. Wystarczy posiadać GG. W ten sposób możecie współdzielić – nawet z nauczycielem, wykładowcą na studiach – niezbędne pliki, posługiwać się jednym linkiem i nie wychodząc z aplikacji, móc nadal rozmawiać. 

W ten sposób możecie np. szybko wysłać w grupie GG zdjęcie pracy zadanej do domu komuś, kto nie był w szkole lub na wykładach. Link do pracy możecie współdzielić z innymi, również rodzicami i opiekunami.

Pamiętajcie: w przypadku plików, okres ich przechowywania wynosi 90 dni, w przypadku użytkowników posiadających wersję GG Premium, dostęp do plików wydłuża się do 365 dni od momentu ich wysłania. Ta sama zasada dotyczy plików w „Moim Schowku”.

Gadu-Gadu ze sztuczną inteligencją (AI) 

AmiGGo, czat bot AI dostępny w GG pod numerem 100 to podręczny asystent wiedzy, przydatny przy powtarzaniu materiału przed lekcją czy klasówką. Być może go już poznaliście 🙂 W odróżnieniu od wyszukiwarek, AmiGGo wchodzi w dialog z użytkownikiem GG i odpowiada w kontekście prowadzonej rozmowy na przykład o I rozbiorze Polski, czy II wojnie światowej. Gdy zapytacie go o II rozbiór Polski, możecie w dalszej kolejności pytać np. o postawę ówczesnego króla Polski. AmiGGo opiera się na kontekście i temacie rozmowy, dzięki czemu możecie w prosty sposób zadawać pytania, rozmawiając i ucząc się w ten sposób.

Rozmawiajcie i inspirujcie się wzajemnie

Samotna nauka w zacisznym pokoju i pełne skupienie na kolejnych wzorach z fizyki na pewno sprzyja nauce. Zdobytą wiedzę warto powtarzać potem ze znajomymi, to dobry sposób na utrwalenie materiału. W tym celu łatwo możecie utworzyć własną, prywatną grupę dyskusyjną na dany temat. Doskonale w tej roli sprawdzi się komunikator GG, który pozwala na szybkie tworzenie konferencji, czyli rozmów grupowych. W ten sposób możecie utworzyć grupę z całej klasy lub roku studenckiego lub z wybranych osób, w gronie których wspólnie powtórzycie materiał przed klasówką lub sesją. Wystarczy zaznaczyć wybrane kontakty na liście GG i rozpocząć rozmowę, by wymieniać wśród niej uwagi, pliki. Dobrym pomysłem może być założenie numeru GG przez każdego znajomego w klasie/na roku i w ten sposób stworzenie grupy do wymiany plików. Dodatkową zaletą GG w edukacji jest brak tzw. rozpraszaczy w komunikatorze, w którym wszystko odbywa się wokół rozmowy.

Wszystkie narzędzia w jednym miejscu – Pobierz kultowe GG:

Zaletami jednej aplikacji do wielu zadań są oszczędność czasu i wygoda. Nie musicie przełączać się między różnymi kontami i narzędziami. Wystarczy jeden komunikator, aby zaprząc go do nowego roku szkolnego i pomocy w Waszej codziennej nauce. Najnowszą wersję komunikatora GG pobierzecie bezpłatnie ze strony https://www.gg.pl/

GG dostępne jest zarówno na smartfon, komputer, jak i przeglądarkę. Dzięki temu możecie dowolnie przesyłać pliki i wymieniać się informacjami, bez względu na urządzenie, z którego w danej chwili korzystacie.

Powodzenia w nowym roku szkolnym!

 

Czytaj też:  Ruszyły testy wirtualnego portfela GG dla fundacji i organizacji
Jarek Rybus

PR Manager i rzecznik prasowy Gadu-Gadu / Fintecom.

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Patrycja nowok Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Patrycja nowok
Patrycja nowok

Cześć skarbie

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!